V okviru Simbioze med generacijami so bile izvedene raznolike medgeneracijske aktivnosti. Prostovoljci 8. in 9. razreda so 9. 10. 2019 obiskali starejše v Domu upokojencev Kranj. Istega dne se je na medgeneracijski prireditvi Čopkov tek gostilo učence CUVD Radovljica. Šestič zapored je Simbioza Giba v dneh med 14. in 21. 10. 2019 pri uri športa povezala učence 1. triade in njihove stare starše. V novembru 2019 so prostovoljci poskrbeli za izmenjevalnico igrač. Na mednarodni dan prostovoljstva, 5. 12. 2019 so šolski prostovoljci popestrili odmor mlajšim učencem. 23 devetošolcem je Slovenska filantropija podelila naziv Junaki našega časa za izjemno aktivno prostovoljevanje med šolskim letom. V maju se je šola pridružila sedmi Simbiozi Giba 2020 – »Gibamo skupaj, tako, da smo narazen«. Na natečaju v kategoriji Zdrav duh v zdravem telesu sta bili dve fotografiji nagrajeni z 2. mestom. Prikazujeta foto utrinek iz šolskih učilnic 1. triade, ko se je v času epidemije poučevalo pod posebnimi pogoji in po priporočilih NIJZ ter ministrstva. Aktivnosti so šola za življenje, ki temeljijo na krepitvi spoštovanja, sprejemanja, razumevanje drugačnosti in odgovornosti ter medgeneracijskega sodelovanja.

Marjeta Vene