V okviru Simbioze se je,  kljub razglašeni epidemiji covid-19, večmesečnemu zaprtju šole in prekinitvi priljubljenih oblik prostovoljnega dela kot so druženje z otroki vrtca in OPB-ja, iskalo nove poti medegeneracijskega povezovanja in sodelovanja z upoštevanjem priporočil NIJZ.

Pri dejavnosti Z roko v roki so šestošolci presenetili prvošolce s časovno kapsulo, sedmošolcii so razveselili drugošolce s prijaznimi sporočili. Prostovoljci  so na daljavo postali bralni prijatelji mlajšim in brali preko meet-a. Nekateri so  na daljavo širili svoja dodatna znanja v tedenski ustvarjalni delavnici kvačkanja. S Simbiozo so sodelovali pri pripravi knjižice receptov. 6 prostovoljk je prispevalo svoje najljubše jedi. V maju 2021 je 1. in 2. triada sledila  gibalnim navidhom  in izzivom Simbioze Giba 2021. Šestnajst prostovoljcev je prejelo naziv Junaki našega časa. Priznanje podeljuje Slovenska filantropija za širjenje prostovoljstva. Dodatne aktivnosti so skozi šolsko leto učence nagovarjale h koristni izrabi prostega časa.  Ob tem so pokazali visoko mero odgovornosti, samoiniciativnosti, empatičnosti, sočutnosti, ustvarjalnosti in veliko naredili za svoj celostni razvoj osebnost ter skupnost.

Marjeta Vene