Učenci angleščine predmetne stopnje so se na pobudo Mestne občine Kranj povezali z osnovno šolo v mestu Fukui na Japonskem. V prazničnem decembru 2022 so nam poslali  novoletna voščila in nam predstavili njihovo državo.  V januarju 2023 so naši učenci pripravili pisma za japonske prijatelje. Predstavili so Slovenijo, Kranj in našo šolo, nato so izdelali plakate, na katerih so predstavljeni tradicionalna slovenska hrana in obroki, živali, ki se nahajajo v Sloveniji ter hišni ljubljenčki. Osredotočili so se tudi na športnike in športe, v katerih smo Slovenci najbolj uspešni. Seveda brez omembe Slovencev na OI v Tokiu ni šlo. Za te teme so se odločili, ker so bila vprašanja o tem, kaj v Sloveniji najraje jemo in katere živali pri nas živijo, zelo pogosta. Naši učenci so z veseljem prebirali pisma, pri čemer so spoznali, da je med nami in Japonci kar nekaj kulturnih razlik. Najbolj so se nasmejali vprašanjema, kateri je njihov najljubši suši, in če pri nas živi beli tiger.

Katja Eržen Bratina