V petek, 13. 9. 2019, so imeli učenci od 1. do 4. razreda športni dan. Prvošolci so se odpravili na Šmarjetno goro. Po uri in pol so prispeli na vrh. Tam so si razgledali čudoviti razgledi na ravnine, hribe in gore ter mesto. Drugošolci so šli s Planice na Križno goro in potem na Čepulje. Tretješolci pa so se podali s Stražišča na Svetega Jošta. Spremljalo jih je sonce in dobra volja, zato so hodili lahkih nog.

Četrtošolcem se je dan začel v razredu, kjer so se zbrali, razdelili malico nato so se pogovorili z razredno učiteljico o varnem obnašanju na planinskem pohodu. Nato so se napotili na avtobus. Ustavili so se na Čepuljah ter peš odšli na Svetega Mohorja. Do vrha so hodili uro in dvajset minut. Klančine, ki so stale na poti pred pohodniki, jih niso ustavile. Učenci so na vrhu pomalicali in si ogledali okolico. Razgled je bil odličen, saj je bilo sončno, skoraj brez oblakov. Med vračanjem v dolino so poslušali ptičje petje, dokler niso prišli do avtobusa, ki jih je popeljal nazaj do osnovne šole.

Helena Rogelj