Že preteklo šolsko leto so se začele plesti prijateljske vezi med avstrijskimi in slovenskimi učenci in učitelji. Lansko leto je srečanje z naslovom »Spoznajmo soseda« potekalo na OŠ Šenčur, letos pa so srečanje in prireditev pripravili učenci in učitelji osnovne šole Orehek Kranj. V projektu so letos sodelovale Ljudska šola Globasnica (Volksschule Globasnitz), Nova srednja šola Velikovec (Neue Mittelschule Völkermarkt), OŠ Preddvor in podružnična šola Jezersko, OŠ Bistrica pri Tržiču, OŠ Šenčur ter naša šola OŠ Orehek Kranj.

Srečanje se je začelo že v dopoldanskem času v središču Kranja. Petošolci OŠ Orehek Kranj so se odlično vživeli v vlogo vodičev in učencem ostalih šol razkazali znamenitosti mesta. Po ogledu mesta je sledila prireditev na OŠ Orehek. Po uvodnem nagovoru ravnateljice Ivke Sodnik in predstojnice kranjske enote Zavoda za šolstvo mag. Lucije Rakovec, so se šole predstavile z različnimi pevskimi in plesnimi točkami v obeh jezikih.

Ingrid Škofic