V sredo, 11. aprila 2018, je tretje leto zapored potekala prireditev v sklopu projekta »Spoznajmo soseda«. Vsako leto je organizator prireditve druga šola – prvič so nas gostili v Šenčurju, lani smo bili gostitelji OŠ Orehek Kranj, letos pa je organizacijo prevzela OŠ Bistrica pri Tržiču. Nekatere slovenske šole so že v dopoldanskem času gostile partnerske šole iz Avstrije. V popoldanskem času pa so se slovenski in avstrijski učenci predstavili na skupni prireditvi. Po uvodnem govoru ravnatelja bistriške OŠ dr. Žuna in tržiškega župana mag. Sajovica so sledile točke, polne glasbe in plesa, nekateri učenci pa so pokazali tudi likovne izdelke. Naši šestošolci so se predstavili s kratko pravljico v nemškem jeziku ter plesno točko. Ob koncu prireditve nas je pohvalila tudi predstavnica Evropske komisije iz Ljubljane gospa Goršek Mencin, nato pa smo se zadovoljni odpeljali nazaj domov.

Ingrid Škofic