Četrtek, 1. 9. 2022, je bil za 35 prvošolcev OŠ Orehek Kranj poseben dan. Ob prihodu v šolo jim je dobrodošlico najprej izrekla maskota šole, veveriček Čopko. Na slovesni prireditvi so učenci prisluhnili državni in šolski himni, sledil je uvodni pozdrav gospoda ravnatelja Dragota Zalarja. Nato so nastopili učenci pevskega zbora, pod mentorstvom učiteljice Polone Eržen. Učenci dramskega krožka, z mentorico Matejo Hafner, pa so se prvošolcem predstavili s poučno dramatizacijo.

Po slovesni zaprisegi je učence čakalo še prvo skupno fotografiranje in obdaritev. Darila je pripravila OŠ Orehek, Mestna občina Kranj in ekipa Radia 1, ki je spremljala sprejem prvošolcev. Nekateri učenci so svoje prve vtise o šoli podali radijskemu voditelju Robertu Roškarju.

Najmlajšim učencem naše šole želimo uspešen začetek šolskega leta.

Eva Drinovec