V petek, 8. 4. 2016, je v Šenčurju potekalo prvo mednarodno srečanje, ki so ga pripravljale osnovne šole Slovenije in Avstrije. Učenci naše šole, ki se že v 4. in 5. razredu učijo nemščino, so dopoldne preživeli v OŠ Šenčur. Po uvodnem nagovoru šenčurske ravnateljice so si ogledali šolo in se pomerili v družabnih in športnih igrah z učenci OŠ Šenčur in Železna Kapla. Po kosilu so si ogledali razstavo v šenčurskem muzeju in poslušali krajši koncert orgel v šenčurski cerkvi. Ob 13. uri pa se je v kulturnem domu začela mednarodna prireditev z naslovom »Spoznajmo sosede«, kjer so sodelovale osnovne šole Šenčur, Orehek Kranj, Matija Valjavec Preddvor s podružnično šolo Kokra, Bistrica pri Tržiču ter Ljudska šola Sele na avstrijskem Koroškem in Šolski center Železna Kapla. Učenci OŠ Orehek so se predstavili s pesmijo »Siva pot«, nemško pesmijo »Über den Wolken« ter s šolsko himno, ki jo je zapela učenka Dora Krišelj.
Stran projekta: http://spoznajmososeda.splet.arnes.si/
Ingrid Škofic