V ponedeljek, 9. 4. 2018, smo na šoli gostili strokovno srečanje vodij timov Zdravih šol Gorenjske. Navzoče sta pozdravili Katja Kržan, v. d. ravnateljice, in Marija Ješe z NIJZ OE Kranj.

Učenci so udeležencem pripravili kratek kulturni program. Predstavil se je zborček učencev prvega in drugega razreda pod mentorstvom učiteljice Polone Eržen in mladinski pevski zbor pod mentorstvom učiteljice Janje Jošt. Program je popestril virtuoz Nejc Urh na kitari.

Udeleženci so se preizkusili v kvizu »Kaj vemo o prehrani«.

Gordana Toth z NIJZ OE Murska sobota je predstavila prehrano otroka športnika in prehranska dopolnila.

Učitelji so predstavili primere dobre prakse: Razgibajmo telo in um, Sestavi svoj obrok …

Učiteljica naše šole Bernarda Debeljak je predstavila dan dejavnosti »Poskrbimo za svoje zdravje«. Udeleženci so po njenih navodilih pripravili zelenjavno malico, ki so jo tudi z užitkom zaužili.

Primeri dobre prakse so dobra ideja za udeležence, ki jih lahko prenesejo v svoje šole.

Bernarda Debeljak