Prvi teden v oktobru, od ponedeljka 5. do petka 9. oktobra, so učenci in učitelji namenili dejavnostim v okviru Tednu otroka. Učenci so si lahko sami izbrali jedilnik za malico, v avli je stala »lipa«, na katero so učenci pisali sporočila za svoje prijatelje, sošolce in učitelje, v času malice so razredniki učencem predvajali glasbene želje in na vrata matičnega razreda so učenci izobesili lepe misli.
Ena izmed poglavitnih dejavnosti v tem tednu pa je bila tekma v odbojki, ki so jo v ponedeljek, 5. oktobra, učenci odigrali proti učiteljem. Igro so si ogledali učenci od 6. do 9. razreda. Pred samo tekmo sta dve učenki prebrali zahvalo učiteljem, nato je sledil dvoboj. Učitelj Marjan Bolha je komentiral potek tekme, za pošten dvoboj pa je kot sodnik poskrbel učitelj Matej Fojkar. Po napeti igri so na koncu učitelji morali priznati premoč učencev.

Katja Eržen Bratina