Devetošolci so uredili zelenico ob vhodu na šolsko dvorišče, kjer že nekaj let v okviru projekta Krokus posamezni razredi v mesecu oktobru sadijo krokuse. Učenci so bili za delo motivirani in so se z veseljem lotili urejanja. Najprej so odstranili travno rušo, potem so na zemljo položili tkanino, ki preprečuje rast plevela in po njej posuli sekance. Zgodaj spomladi so krokusi polepšali šolsko okolico s svojimi rumenimi cvetovi, ko so odcveteli, pa so učenci postrigli travo in zasadili lesene table z napisi šolskega leta v katerem so bili krokusi posajeni. Učenci so se ob urejanju šolske okolice sprostili, z veseljem so poprijeli za orodje in izkazali spoštljiv odnos do narave ter šolske okolice.

Irena Hočevar