Peto leto zapored so šestošolci postali skrbniki prvošolcem. Rdeča nit njihovih srečanj so bile vrednote nenasilja.  Z radovednostjo so spoznali svojega prijatelja. Z njim so se med letom srečali ob pisanju in izrekanju dobrih želja, spoznavanju skupnih interesov in razlik. Z gibalnimi dejavnostmi so krepili potrpežljivost. Imeli so medpredmetni pouk pri likovni umetnosti in KIZ-u. Učiteljici Maja Draksler in Andreja Urbanec sta pripravili zanimiv pouk podkrepljen z lepimi ilustracijami in aktivnim sodelovanjem vseh, ki so se preizkusili kot ilustratorji. V juniju so na šolskem igrišču iskali skriti zaklad. Z roko v roki so se prvošolci in šestošolci sprehodili po postajah in skupaj premagovali ovire in iskali rešitve, ki so jih pripeljale do zasluženega počitka. Ob skupnih dejavnostih so izkazovali veliko mero strpnosti, sodelovanja in medsebojnega spoštovanja. Pridobljene izkušnje so prispevek za osebno rast in pozitivno samovrednotenje na poti usposabljanja za aktivno življenje v družbi.

Marjeta Vene