V tednu otroka, 5. 10. 2016, je na Osnovni šoli Orehek potekal že tradicionalni, 11. humanitarni Čopkov tek. Prireditev je potekala na posestvu kmetije Janeza Drakslerja. Poseben gost prireditve je bil slepi maratonec Sandi Novak, ki je letos zastopal Slovenijo na paraolimpijskih igrah. Po zanimivem intervjuju z g. Novakom so se učenci naše šole, otroci iz vrtca, njihovi starši, prijatelji, nekateri učitelji ter nekaj varovancev Doma Matevža Langusa iz Radovljice pomerili v teku in tekli za otroke s posebnimi potrebami. Po teku so se otroci udeležili različnih športnih delavnic, ki so jih vodili mentorji interesnih dejavnosti. Otroke iz vrtca je zabavala tudi Pika Nogavička, ki jo je odlično upodobila Andreja Stare. Za učence predmetne stopnje so bile organizirane športne igre.
Zahvala vsem za udeležbo in prostovoljne prispevke za Veveričkov sklad ter vsem, ki so pomagali, da je prireditev uspela.

Aleš Bašar in Eva Drinovec