Šolska Shema

Vodja projekta: Darja Hudobivnik

Sodelujoči: projekt se bo izvajal v vseh oddelkih od 1. do 9. razreda tako na matični šoli kot na PŠ Mavčiče. Pri projektu bodo sodelovali vsi strokovni delavci šole.

V šolskem letu 2017/18 bo naša šola vključena v projekt Šolska shema (ŠSH) prvič – ta projekt je nadaljevanje projekta Shema šolskega sadja (SŠS).

Projekt je financiran z evropskimi sredstvi. Učenci bodo v okviru projekta ŠSH poleg rednih obrokov, na katere so naročeni, dobili še dodatni obrok svežega ali suhega sadja oz. zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov. V okviru projekta se bomo povezali tudi z lokalnimi pridelovalci ter izvedli izobraževanje oziroma delavnice o priporočljivem načinu prehranjevanja.

Namen projekta je ustaviti trend zmanjševanja porabe sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov in hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih, osveščati otroke o priporočljivem načinu prehranjevanja ter ekološki pridelavi hrane in krepiti položaj slovenskih pridelovalcev.

Ni zadetkov

Iskane strani ni mogoče najti. Poskusite z drugačnimi iskalnim nizom ali uporabite navigacijske menije.