Podaljšano bivanje

Podaljšano bivanje je organizirana oblika popoldanskega varstva za učence od 1. do 5. razreda in se prične ob 11.50 oziroma po koncu dopoldanskega pouka in traja do 17.00 na OŠ Orehek in do 16.30 na PŠ Mavčiče. V času PB-ja imajo otroci na voljo sprostitvene dejavnosti, kosilo, čas za samostojno učenje in ustvarjalni prosti čas.

Učitelji podaljšanega bivanja v šolskem letu 2021/2022

4. m + 5. m

Helena Rogelj

SPROSTITVENA DEJAVNOST

V času sprostitvene dejavnosti se otroci igrajo, pogovarjajo v razredu ali na igrišču. Običajno je to čas po kosilu, ki ga izkoristimo, da se otroci pred pisanjem domače naloge premigajo in spočijejo.

KOSILO

Razdeljevanje in uživanje kosila poteka po določenem razporedu, zato je zelo pomembno, da učenci upoštevajo postavljena pravila. Učenci 1., 2., 3., 4. in 5. skupine jedo kosilo v učilnicah ob 13.00, učenci 6. skupine v jedilnici ob 13.00 in 7.skupine ob 13.40.

Učenci PŠ Mavčiče jedo kosilo v jedilnici ali v razredu. S kosilom pričnejo ob 12.30 (1.skupina) in končajo ob 14.00 (4.skupina).

SAMOSTOJNO UČENJE

Dobro je, da učenci domačo nalogo napišejo v času podaljšanega bivanja, zato bomo pisanju naloge in učenju namenili 50 min (od 14.20 do 15.10). V tem času je potrebna čim večja koncentracija, natančnost in samostojnost, zato bomo vztrajali, da je v razredu disciplina in primerno delovno vzdušje. Če učenec učne snovi ne bo razumel in bo potreboval pomoč, mu bomo snov dodatno pojasnili. Tisti učenci, ki bodo nalogo končali hitreje, bodo imeli možnost dodatne tihe zaposlitve (križanke, rebusi, premetanke, sudoku, pobarvanke, branje knjig, pomoč sošolcem, …). V času samostojnega učenja učenci tudi utrjujejo učno snov in berejo.

USTVARJALNI PROSTI ČAS

V ustvarjalnem prostem času bodo dejavnosti potekale v razredu, na igrišču ali v telovadnici, likovni učilnici, občasno tudi v računalniški učilnici in knjižnici. Učenci naj v šolo ne prinašajo svojih igrač. Lahko pa jih šoli podarite, če jih doma ne potrebujete več.

INTERESNA DEJAVNOST

V primeru, da se bo otrok vpisal v izbrane interesne dejavnosti, ki bodo potekale v času podaljšanega bivanja, se lahko zgodi, da bo del domače naloge moral opraviti doma. Zelo pomembno pa je, da nas obvestite o novem vpisu ali izpisu vašega otroka iz določene interesne dejavnosti. Učence od 1. do 3. razreda bodo mentorji interesnih dejavnosti prevzeli in jih pospremili nazaj v razred, učenci 4. in 5. razreda pa bodo na ID odhajali sami. Nujno obvestite svojega učitelja, če boste otroka v času PB iz interesne dejavnosti predčasno odpeljali domov.

ODHODI DOMOV

V primeru, da otrok odide iz PB v času, ki ni naveden v izjavi, nas morate o tem obvestiti pisno v beležki, na listu ali po e pošti. Ko pridete po otroka, morate odhod sporočiti učitelju, še posebno, če otroka odpeljete od interesne dejavnosti. Za nujna sporočila lahko pokličete na mobilni telefon podaljšanega bivanja 051640672 (OŠ Orehek) oz. 041341279 (PŠ Mavčiče) od 12.40 dalje.

GOVORILNE URE

Govorilne ure učiteljev PB bodo potekale tedensko, prisotni pa bomo tudi na mesečnih skupnih govorilnih urah. Individualne govorilne ure najavite predhodno po elektronski pošti.

OŠ Orehek

SRE, 12.10 – 13.00

helena.rogelj@osorehek.si

ŠOLSKI RED

Šolski in hišni red, ki sta zapisana v publikaciji, v celoti veljata tudi za oddelke PB. Z učenci smo se o njem pogovorili in ga bodo morali upoštevati.

Želimo si, da bi se učenci, učitelji in starši dobro razumeli in bi otroci radi hodili v oddelke podaljšanega bivanja.

Ni zadetkov

Iskane strani ni mogoče najti. Poskusite z drugačnimi iskalnim nizom ali uporabite navigacijske menije.