V sredo, 9. 10. 2019, se je odvil že 14. Čopkov tek.  Drakslerjevo kmetijo oziroma travnik in gozdiček so ponovno napolnili zavzeti tekači, ki so z dobrodelnim tekom opozarjali na to, da je drugačnost med ljudmi treba spoštovati in sprejemati. S prispevkom enega evra in več so prispevali v Veveričkov sklad, ki skrbi,  da bi bile razlike med otroki čim manjše. Udeležencem se je pridružil tudi Miha Zupan, ki je svojo prepoznavnost povečal s televizijsko oddajo Zvezde plešejo in je prejemnik laskavega naslova najboljšega gluhega športnika na svetu. Z veseljem se je odzval vabilu, z našimi učenci je kar dvakrat pretekel Čopkovo progo, se družil in fotografiral z udeleženci. Kljub vremenu, ki je organizatorje vse do začetka držalo v negotovosti, je dan zazvenel v polnosti. K temu so pripomogli vsi udeleženci dobre volje, ki so se zbrali pred prireditvenim tovornjakom, kjer so odmevali poskočni ritmi slovenskega ansambla Wankmüller. Srčna ekipa organizatorjev, udeležencev, učencev, staršev in gostov je ponovno dokazala, da je v slogi moč.

Organizatorji Čokovega teka