V četrtek, 18. 5. 2017, bo v Letnem gledališču Khislstein potekal že 16. Frankofonski festival. V letnem gledališču se bo v četrtek, 18. 5. 2017, zbralo več kot 500 osnovnošolcev iz vse Slovenije, ki jih povezuje ljubezen do francoskega jezika. Na festivalu, ki ga pripravlja OŠ Orehek Kranj, v sodelovanju s Slovenskim društvom učiteljev francoščine, Mestno občino Kranj, Francoskim inštitutom v Sloveniji, Zavodom za šolstvo, Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter Zavodom za turizem in kulturo Kranj, bodo učenci na odru z glasbo, poezijo in gledališkimi točkami predstavili svoje znanje francoskega jezika in poznavanje francoske kulture.

Učenci z vse Slovenije se bodo v Kranju zbrali ob 10. uri in si nato ob vodenju učencev Osnovne šole Orehek Kranj ogledali mesto. Pred samimi nastopi, ki se bodo pričeli ob 13. uri, bodo imeli učenci možnost vaditi na generalki, si ogledati stojnice različnih založb in ostalih ponudnikov, ali se posladkati ob francoski hrani.  Ob 17. uri se bo festival nadaljeval z Večerom francoskih melodij z dijaki Gimnazije Franceta Prešerna in gosti

Katja Eržen Bratina
Koordinatorica Frankofonskega festivala