V soboto, 29. 9. 2018, je bil izpeljan športni dan na OŠ Orehek in PŠ Mavčiče. Na športnem dnevu, pohodih v okolici šole, so sodelovali vsi učenci od 1. do 9. razreda. Učenci  prvih in drugih razredov so prehodili gozdno pot med Drulovko in Bregom. Tretji in četrti razredi so se odpravili po kolesarski stezi  proti Žabnici, kjer so se pred povratkom nazaj ustavili na rokometnem igrišču in odigrali tekmo v malem nogometu. Združno so se peti razredi OŠ Orehek in peti ter četrti razred PŠ Mavčiče,  odpravili izpred OŠ Orehek na Šmarjetno in nazaj do šole. Učenci in spremljevalci na predmetni stopnji od šestega do devetega razreda so se prav tako izpred šole odpravili peš proti Joštu in se vračali nazaj proti šoli. Najmlajši učenci PŠ Mavčiče, od prvega do tretjega razreda, pa so se odpravili iz Planice pri Čepuljah do Križne Gore in nazaj proti Planici.

Vsi učenci so v oblačnem in za hojo prijetnem vremenu opravili test sposobnosti pohodne vzdržljivosti in osvojili predvidene cilje. Vsem učencem in spremljevalcem čestitamo za dobro in varno  hojo.

Aleš Bašar, Gašper Ivančič