Na naši šoli se je v soboto, 18. 2. 2017, odvil že 5. Festival naše prihodnosti, namenjen nadarjenim in radovednim učencem druge in tretje triade. Festivala se je udeležilo več kot 300 učencev petnajstih različnih osnovnih šol gorenjske regije. Ponudili smo lahko kar 24 različnih delavnic, ki so zajemale tako socialna, družboslovna kot tudi naravoslovna in različna tehniška področja.
Poseben gost Festivala je bil France Login, sin ustanoviteljev podjetja Outfit7, družine, ki je ustvarila aplikacijo Tom. France je z nami delil utrinke iz svojega življenja, povedal kako so prišli na idejo otrokom najbolj znane aplikacije in vsem predal pomembno sporočilo, da ni pomembno kolikokrat neko stvar poskušaš, pomembno je, da ne obupaš.

Festival je bil uspešen v vseh pogledih – čudovit izbor delavnic, rekordno število udeležencev in na koncu zadovoljstvo otrok in mentorjev. Takega Festivala si želimo še v prihodnje.

Anja Šmid Pustoslemšek

2017-02-18-Festival-nase-prhodnosti-Peti-casopis-za-brihtologe