Čisti zobje ob zdravi prehrani

Koordinatorica projekta: Janja B. Špendal.

Sodelujoči: vzgojiteljice vrtca Orehek in učiteljice razredničarke od 1. do 5. razreda.

Trajanje projekta: vse šolsko leto.

V projekt so vključeni otroci vrtca in učenci od 1. do 5. razreda.

Projekt v okviru zobne preventivne dejavnosti izvaja Zobozdravstveni preventivni center, ki deluje pod okriljem Zobne poliklinike Kranj. Osnovna naloga je skrb za ustno zdravje otrok in mladine. Vključuje inštrukcije za vzdrževanje ustne higiene in pripomočkov za čiščenje zob ter pouk o pravilni prehrani. Strokovna delavka Preventivnega centra mesečno obišče naš vrtec in šolo, opravi pregled čiščenja zob in z žigi označi uspešnost otrok. Učenci, ki so pri čiščenju manj uspešni, so vabljeni na delavnice čiščenja zob, najuspešnejši učenci in razred pa so nagrajeni.  Za oddelke 1., 4. in 8. razreda bodo organizirana tudi predavanja z vsebinami promocije ustnega zdravja.