V torek, 26. 9. 2017, smo na predmetni stopnji evropski dan jezikov obeležili s prireditvijo, kjer so učenci preko deklamacij spoznali jezike, ki se jih učijo na naši šoli in materne jezike nekaterih učencev na naši šoli. Prireditev so popestrile tudi točke pevskega zbora.
Osnovna cilja evropskega dneva jezikov sta opozarjanje javnosti na pomen učenja jezikov ter zavzemanje za bogato jezikovno in kulturno raznolikost v Evropi, ki jo je treba ohranjati in spodbujati.
Največji čar življenja, ki ga tako pogosto ne znamo ceniti, je drugačnost. Niti dve bilki nista enaki, niti dve celici, niti dva planeta, niti dve živi bitji. Ravnilo v naravi ne obstaja. Narava v svoji igri ustvarja vedno nove in nove stvaritve, edinstvene slike, ki se nikoli več ne ponovijo; od grozot, ki prevzamejo najbolj nagnusne oblike, do lepot, ki človeku jemljejo dih in dajejo inspiracijo za izlitje umetniškega talenta. Narava ne ločuje, narava ne sortira, narava zgolj ustvarja.
Barbara Umek