V sredo, 14. 6. 2023, sva se učiteljici odločili, da bomo z učenci 1. M razreda na PŠ Mavčiče imeli igralno popoldne. Naše srečanje smo pričeli ob 17. uri. Najprej smo označili vsa darila, ki smo jih prinesli za naš srečelov, nato pa je sledilo žrebanje darila. Ob velikem pričakovanju so darila končno prišla v naše roke in vsi zadovoljni smo si jih razkazovali. Ko se je poleglo navdušenje ob novih igračah, družabnih igrah in sladkarijah, pa so na vrsto prišle naše igrače, ki smo si jih prinesli za igralno popoldne. Otroci so si jih predstavili in se prav lepo z njimi igrali. Ni manjkalo kart, avtomobilov na daljinsko upravljanje, samorogov na baterije, albumov z nogometnimi igralci, plišastih igrač… Ob prijetnem druženju je prišel čas za večerjo. Hot dog vedno paše! Dobili pa smo še eno darilo: ena od mamic nam je prinesla sveže nabrane jagode. Prav prijetno smo se posladkali. Za konec pa še nekaj pesmic, ki smo se jih naučili v tem šolskem letu in »izstopnica« – sladoled. Igralno popoldne smo ob 19.30 uri zaključili prijetno utrujeni in polni lepih vtisov.

Janja Špendal