V tednu prostovoljstva je Slovenska filantropija, združenje za promocijo prostovoljstva, razglasila prejemnike naziva Junaki našega časa. Prislužila si ga je tudi OŠ Orehek Kranj, ki je izkazala posebno skrb za razvoj prostovoljstva otrok in mladih. Naziv Junaki našega časa je pridobilo tudi 23 prostovoljcev 9. razreda.

Že vrsto let na šoli deluje preventivna dejavnost Prostovoljno delo za učence predmetne stopnje. Letošnje šolsko leto še posebej izstopa generacija devetošolcev, med katerimi je bila prostovoljsko aktivna tretjina generacije. Prosti čas so namenjali vrtčevskim otrokom, učencem v podaljšanem bivanju in jutranjem varstvu, pa tudi starejšim občanom. Izvajali so medvrstniško učno pomoč, pomagali učiteljem pri organizaciji in izvedbi dogodkov in se trudili za dobro razreda. Polovica njih je vključenih v MEPI. Ob koristni izrabi časa so krepili empatičnost, sočutnost do drugih in pokazali visoko mero odgovornosti, samoiniciativnosti, ustvarjalnosti in si pridobili dragocene izkušnje za nadaljnjo karierno pot. Več o dogodku najdete na povezavah.