V šoli spodbujamo prostovoljstvo, ker se zavedamo, da prinaša veselje, dobro voljo, povezanost med generacijami, omogoča izkustveno učenje odgovornosti. Imamo veliko učencev prostovoljcev, ki organizirano in koristno preživljajo prosti čas za drugega in z drugim, najraje z mlajšimi. Tako je mednarodni dan prostovoljstva  priložnost, ko se lahko zahvalimo vsem tem mladim  prostovoljcem, ki s svojo energijo prispevajo k pozitivnim spremembam, širjenju vrednot prijateljstva, spoštovanja, strpnosti, pomoč drugemu.

Ob tem so prostovoljevale generacije ob igranju družabnih iger, izmenjavi in podarjanju igrač, razmišljanju o vsakodnevnih dejanjih in zapisovanju dobrih del.  Sledile so medgeneracijske delavnice prvošolcev in šestošolcev, ki so radovedno spoznavali drug drugega in širili praznična pričakovanja.

Marjeta Vene