V petek, 15. 6. 2018, so se učenci 9. razreda na zaključni prireditvi, ki smo jo poimenovali kar mini valeta, poslovili od ostalih učencev naše šole. Prireditev smo začeli z državno in s šolsko himno, potem pa smo se spomnili uspehov, ki so jih devetošolci dosegli na različnih področjih. Ker v naslednjem šolskem letu vajeti glavnih na šoli prevzemajo letošnji osmošolci, so jim devetošolci pripravili razne preizkuse, v katerih so morali dokazati, da so pripravljeni v svoje roke prevzeti ključ naše šole in s tem odgovornost, da bodo dober zgled generacijam, ki prihajajo za njimi. Osmošolci so se izkazali in devetošolci so jim izročili ključ, potem pa ob navdušenem vzklikanju mlajših generacij učencev še zadnjič odkorakali skozi šolska vrata.

Zapisala Nataša Jezeršek Triler