V letošnjem šolskem letu se je projektu Naš klik pridružila tudi OŠ Orehek Kranj. Povezali so se s partnersko osnovno šolo Tončke Čeč iz Trbovelj. Prvo srečanje se je odvijalo 5. in 6. aprila 2024 v Trbovljah, kjer so pripravili zanimiv in pester program. Trbovlje so gostje začeli spoznavati najprej na občini, kjer so jih lepo sprejeli, povedali nekaj o sami občini in sodelovanju s šolo gostiteljico. Učencem so pripravili darilca, ki jih bodo spominjala na omenjeni obisk. Potem so se vsi v nestrpnem pričakovanju odpravili v šolo, kjer so jih sprejeli učenci, s katerimi smo preživeli dva dni. Preko socialnih iger so se medsebojno spoznavali in tkali nove prijateljske vezi. Razdeljeni po skupinah so z aplikacijo CŠOD Misija raziskovali Trbovlje, nato pa se pomenili v športnih igrah. Po malici so se odpravili na pohod do Prometeja, od koder je najlepši razgled na rudarsko mesto. Prespali so v šoli, sobotno dopoldne pa so jih gostitelji odpeljali v virtualni muzej rudarstva 4. Dritl, Zasavski muzej ter v kolonijo Njiva, kjer so si ogledali dva različna rudarska stanovanja. Polni novih izkušenj in vtisov so se vrnili domov.

V petek, 19. in soboto, 20. 4. 2024 so obisk vrnili učenci trboveljske osnovne šole in vsi so komaj čakali, da se spet snidejo. Po končanih igrah na šolskem igrišču in reševanju kviza, so orehovški učenci odpeljali svoje vrstnike na pot Jeprškega učitelja, kjer so občudovali lepote Zarice. Večer je bil namenjen zabavi in druženju. Sobotno dopoldne so namenili ogledu starega mestnega jedra Kranja. V svet človeške ribice so pokukali v centru  SOS Proteus, v svet fotografije pa v Kabinetu Janeza Puharja. Sprehodili so se do najpomembnejših stavb v Kranju ter spoznali, zakaj Kranju rečemo Prešernovo mesto. Ogledali so si njegov spomenik, gledališče, hišo ter Prešernov gaj. Na Pungartu so najbolj pogumni stopili na razgledno ploščad in potrdili, da je mesto res nastalo na konglomeratnem pomolu med Savo in Kokro. Čas je hitro minil in že je sledilo slovo.

V obeh izmenjavah so učenci ustvarili skupne spominke, ki po novem krasijo obe šoli.

Fotografije in video povedo več kot tisoč besed.

Andreja Urbanec, Barbara Ahačič