Takoj po prvih počitnicah v tem šolskem letu smo poskrbeli za posebno doživetje – nočitev v šoli. Iz ponedeljka, 4. novembra 2019, na torek se je začela odvijati priprava na tekmovanje za Cankarjevo priznanje, ki smo jo poimenovali Noč s Cankarjem.  Petnajst mladih ustvarjalcev pisane slovenske besede in ljubiteljev knjig iz 8. in 9. razreda se je posvetilo pustolovskemu mladinskemu romanu Igorja Karlovška Preživetje. Aktiven in ustvarjalen večer smo zapečatili z goro palačink in slovesno podelitvijo priznanj vsem sodelujočim na natečaju za najlepše ljubezensko pismo, ki je bilo letos namenjeno ljubezni do materinščine. Ura je bila krepko čez polnoč, ko smo šolsko telovadnico spremenili v spalnico in si privoščili zasluženi počitek.

Simona Merljak