1. junija 2018 so učenci, ki se učijo nemščine, obiskali partnerski šoli v Avstriji. Učenci 4. in 5. razreda so obiskali Ljudsko šolo v Globasnici, kjer so se z dvojezičnimi prijatelji najprej podali na goro sv. Heme. Njihov učitelj je z zanimivimi zgodbicami učence popeljal skozi zgodovino njihovega kraja, nato pa so pod lipo izpolnili osebne izkaznice, se podrobneje spoznali s svojimi prijatelji in izmenjali darilca.

Starejši učenci pa so obiskali Novo srednjo šolo v Velikovcu, kjer so se najprej razdelili v štiri skupine. Skupaj s svojimi dopisovalci so tekmovali v jezikovnem kvizu v računalniški učilnici, se učili novih besed na tabličnih računalnikih, se naučili kanon ter reševali različne naloge v knjižnici.

Po kosilu so se vsi učenci naše šole ter učenci NMS Velikovec odpravili še proti Minimundusu, kjer so skupaj z zamejskimi prijatelji spoznavali »svet v malem« in obiskali 4D kino. Dan je kar prehitro minil in veselimo se že srečanja prihodnje leto.

Ingrid Škofic