V torek, 29. septembra 2015, ob 19.00 je bila v Piceriji in restavraciji Karantanija na Drulovki javna prireditev z naslovom Okrogla miza o praznovanjih na Orehku in Drulovki.
Gosti večera so bili:
– predsednik KS Orehek – Drulovka g. Marjan Fajfar,
– predsednica Rdečega križa ga. Marija Sokol.
– predsednik Društva Sorško polje g. Matjaž Jerala
– predsednik Kulturnega društva Simona Jenka Šmonca, Mavčiče, g. Rudi Zevnik

Namen okrogle mize je bil spodbujati sodelovanje med generacijami, prepoznati in povezati dejavnosti šole ter lokalne skupnosti šolskega okoliša. V pogovoru so udeleženci okrogle mize spregovorili o krajevnem prazniku na Orehku in Drulovki, dejavnostih Rdečega križa povezanih z ostarelimi krajani, o prazniku prosa in dejavnostih, ki jih v sodelovanju s krajevno skupnostjo organizira in izvaja Društvo Sorško polje.
Ob koncu prireditve smo razrezali torto, ki so jo ob jubilejnem 25. letu Dnevov evropske kulturne dediščine spekli učenci.
Intervju z gosti sta vodili Nika Kalan, 8.a in Gaja Nemanić, 9.a.
Irena Hočevar