Tako kot vsako leto v oktobru, smo tudi letos v šolski knjižnici obeležili »mesec šolskih knjižnic«. V knjižnici je nastala razstava knjig, ki govorijo o knjigah in knjižnicah. Učenci so na vrvice nizali predloge kaj priporočajo v branje. Letošnje leto je obeležilo posebno sodelovanje med šolami. Najprej smo sodelovali z Osnovno šolo Dušana Muniha iz Mosta na Soči. Izmenjali smo si knjižna kazala. Na naši šoli so sodelovali učenci podaljšanega bivanja in učiteljici Nataša Marn in Marija Perdih. Z veseljem pa smo se odzvali tudi povabilu izmenjave v mednarodnem merilu. Naše kazalke so potovale v Združene države Amerike, natančneje na Orems Elementary School iz Baltimora. Že pred novim letom smo prejeli njihove kazalke in jih razdelili med sodelujoče učence naše šole. Tudi pri tej izdelavi kazalk sta sodelovali učiteljici Nataša in Marija ter učenci podaljšanega bivanja.

Andreja Urbanec