V petek, 16. 6. 2023, je učence od 1. do 5. razreda obiskala mladinska pisateljica Gaja Kos. Od 15. do 18. junija je namreč potekal festival 28. slovenski dnevi knjige – Na poti v deželo čudes. Vsekakor smo bili počaščeni, da smo lahko bili del tega dogodka tudi na naši šoli – PŠ Mavčiče.
Učenci so se na obisk dobro pripravili. Spoznali so kar nekaj del pisateljice Gaje Kos ter pripravili dobrodošlico v obliki plakata z ilustracijami iz njenih zgodb. Gaja Kos je povedala kako nastajajo njene zgodbice in kasneje tudi njene slikanice, pripovedovala je zgodbico Nočni obisk, povedala nekaj o svojem življenju ter odgovorila na vsa vprašanja.
Ob koncu prireditve je učence čakal kombi poln knjig. Učenci so si lahko izbrali knjigo po njihovi želji in jo odnesli domov. Na njihovi knjižni polici ne bo prav dolgo samevala, saj so dnevi poletnega, počitniškega branja pred vrati.
Dogodek je bil prijeten zaključek šolskega leta in uvod v poletne počitnice, z zanimivo knjigo v roki.

Janja Špendal