Skoči na glavno vsebino

V Mariboru se je od 26. do 29. januarja 2017 odvijalo absolutno, mladinsko in kadetsko državno prvenstvo v plavanju. Učenca naše šole Nace Vovk (9.c) in Petja Hribar (9.b) sta dosegla nekaj izvrstnih uvrstitev.
Nace je v individualnih nastopih dosegel naslov državnega kadetskega prvaka kar v šestih disciplinah (50m, 100m in 200m hrbtno, 100m delfin in 50m kravl), v dveh disciplinah je bil srebrn, enkrat pa tretji. Tudi Petja je plavala odlično, saj je bila državna kadetska prvakinja v dveh disciplinah (400m mešano in 50m prsno), osvojila pa je tudi dve srebrni in dve bronasti medalji. Bila je tudi članica ženske kadetske štafete, ki je v disciplini 4×50 mešano podrla slovenski kadetski rekord.
Naj omenimo še bivšo učenko naše šole Tino Čelik, ki je na tem prvenstvu odplavala mladinski državni rekord na 100m prsno.
Teden dni kasneje pa je bilo v Kranju Državno prvenstvo za dečke in deklice, kjer je učenec 8.c Jaka Čelik osvojil dve srebrni medalji in sicer na 100 in 200m prsno.