V sredo, 20. marca ob 18.uri, smo na PŠ Mavčiče pripravili druženje učencev, njihovih mamic in učiteljev.
Učenci so v razredih skupaj z razredničarkami izdelovali darila za mamice in pomladno dekoracijo, medtem pa smo mamice povabili v telovadnico. Ker je vprašanj o postavljanju meja v družini vedno veliko, smo jih povabili k igri vlog.
Zrežirali smo namišljeno situacijo, kjer naj bi prvošolka zmotila družino pri zajtrku in želela sredi zime v kratkih hlačah v šolo. Mamice so odigrale vloge staršev in starejše sestre, ena od učiteljic pa je prevzela vlogo prvošolke.
Po dramatizaciji, ki se je končala kot so želeli starši, smo se o podobnih problemih še na kratko pogovorili.
Potem so se nam pridružili še otroci, ki so z zanimanjem spremljali še igro staršev.
Na koncu so otroci mamicam izročili darila.
Srečanje je trajalo do 19.15.

Tatjana Štular