V petek, 18. 11. 2016, je bil na OŠ Orehek Kranj dan za devetošolce. Učenci OŠ Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem, OŠ Tržič in OŠ Orehek Kranj so imeli priložnost na enem kraju spoznati pet različnih srednjih šol oz. njihovih izobraževalnih programov. Predstavile so se vse srednje šole Gorenjske, Višja šola za gospodarsko poslovanje iz Avstrijske Koroške, ŠC Rogaška Slatina, gozdarska šola iz Postojne, pomorska šola iz Portoroža, predstavilo se je devet ljubljanskih in skupaj kar 28 srednjih šol. Devetošolci so prejeli številne informacije, slišali zanimive izkušnje nastopajočih dijakov, spoznavali razlike med srednjimi šolami. Za devetošolce je bil dogodek še en kamenček več na poti pomembne odločitve, kam po osnovni šoli.
Marjeta Vene, šolska svetovalna delavka