Med 18. in 27. oktobrom 2019 so potekali Jenkovi dnevi. V spomin našemu velikemu slovenskemu pesniku so se v Kranju in njegovi okolici odvijale številne prireditve. Ker letos mineva 150. obletnica njegove smrti so bile te prireditve še toliko bolj odmevne. Tudi učenci naše podružnične šole so se poklonili njegovemu spominu. Učenci 4. in 5 razreda so pri pouku slovenščine v sodelovanju s šolsko knjižničarko Andrejo Urbanec spoznavali življenje Simona Jenka in pripravili izdelke za razstavo. Razstavo so postavili na šolskem hodniku. Pred spomenikom Simona Jenka na Podreči pa so učenci od 2. do 5. razreda pripravili kulturno prireditev. Uvodni govor na prireditvi je imel g. Rudi Zevnik – velik poznavalec Simona Jenka in njegove poezije ter predsednik kulturnega društva Mavčiče “Šmonca”. Učenci PŠ Mavčiče so na prireditvi predstavili pesnikovo življenje ter prikazali svoje pesniško, pisateljsko in glasbeno ustvarjanje.
Janja Špendal