V ponedeljek, 3. 9. 2018, so na podružnični šoli Mavčiče v šolske klopi sprejeli 14 šolarjev. Svečan sprejem so pričeli z državno in s šolsko himno. Gospa ravnateljica Katja Kržan je bodočim šolarjem in njihovim staršem povedala nekaj vzpodbudnih besed. V nadaljevanju so jim učenci dramske skupine z Orehka zaigrali igrico. Sledila je še svečana zaprisega prvošolcev, nato pa so učenci skupaj s svojo učiteljico odšli v razred, kjer so se posladkali z okusnimi torticami.

Svečano so nov začetek šolskega leta pričeli tudi ostali učenci podružnične šole. Tudi njih je nagovorila gospa ravnateljica in jim v novem šolskem letu zaželela dovolj medsebojnega razumevanja, odkrite in prijateljske odnose ter veliko dobre volje in smeha, da bi vse probleme reševali strpno, v duhu dobrega sodelovanja.

Romana Tunič