Šolsko leto 2019/20 je bilo posebno, zanimivo, drugačno in na trenutke negotovo ter polno presenečenj. Korona virus je učencem in učiteljem od 16. marca za deset tednov spremenil učno okolje, ostali so doma in pouk je potekal na daljavo vse do 1. junija, ko so se vsi učenci spet vrnili v šolo in se ob zaključku šolskega leta poslovili z lepimi mislimi, proslavo ob dnevu državnosti in z dobrimi občutki odšli na zaslužene počitnice.

Učenci in učitelji so se znašli v čisto novi situaciji in hitro so se morali prilagoditi. Učitelji so pripravljali napotke za učenje na daljavo, večinoma so bile naloge takšne, da so jih učenci zmogli opraviti sami. V veliko oporo in pomoč pri učenju doma pa so bili tudi starši. Kljub vsem spremembam in oviram so učenci izzive odlično premagovali in dokazali, da s skupnimi močmi zmorejo ogromno. Rezultati uspešnega učenja na daljavo so čudoviti izdelki učencev, ki si jih lahko pogledate na razstavi »Moj dom – moja učilnica« v avli šole od ponedeljka, 5. 10. 2020, do petka, 16. 10. 2020.

Irena Hočevar, prof.