Simbioza Giba je tretje leto z gibanjem povezala Slovenijo, tokrat v tednu med 10. in 16. oktobrom 2016. Tretjič zapored tudi na OŠ Orehek Kranj, tako na matični, kot na Podružnični šoli Mavčiče ter nekaj dni prej še v vrtcu pri šoli. Pri učni uri športa so se učencem 1. a, 1. b, 1. m, 2. a in 2. b pridružili stari starši, mednje so se pomešale prostovoljke predmetne stopnje in prijetno s koristnim zaokrožile medgeneracijsko druženje. Skupaj je sto dedkov in babic polepšalo dan svojim vnukom in vsem, ki smo imeli priložnost biti zraven. Z aktivnostjo smo potrdili, da podpiramo gibanje, skrb za zdravje in medgeneracijsko sodelovanje. Veselje in iskrice v očeh mnogih je dokaz, da je medgeneracijsko miganje udeležencem pustilo prijeten vtis.

Marjeta Vene, šolska svetovalna delavka in mentorica PD