V petek, 21. aprila 2017, je telovadnica Gimnazije Kranj pokala po šivih. Otroški, mladinski in priložnostni pevski zbor staršev, učiteljev in bivših pevcev so z zborovodkinjo Janjo Jošt pripravili prvi slavnostni koncert ob praznovanju 20-letnice naše šole. Da glasba ne pozna meja in druži ljudi, je koncert zagotovo dokazal. Na odru je prepevalo, igralo in plesalo 80 pevcev različnih generacij, ki so peli z vsem srcem in veseljem. Pri inštrumentalnih spremljavah so se jim pridružili harfist Jernej Mišič, tolkalist Gašper Dobrovoljc in pianistka Mateja Grašič. Pevci so poskrbeli tudi za vezno besedilo. Pod mentorstvom Simone Merljak so recitirali poezijo Franeta Milčinskega Ježka. Med koncertom se je orosilo marsikatero oko, po zadnji pesmi pa so poslušalci stoje z glasnim aplavzom nagradili pevce in se jim zahvalili za lep večer.

Hvala vsem, ki ste nas poslušali in z nami oblikovali čaroben večer.

Pevci in zborovodkinja Janja Jošt