V sredo, 15. 5. 2019, je potekala v Kranju tradicionalna Paradi učenja, kjer so se predstavili tudi  prostovoljci OŠ Orehek Kranj  in otroci vrtca Orehek. Na dnevu učečih se skupnosti so sodelovali pripadniki vseh generacij, kar so izkusili tudi šolski prostovoljci. Z veseljem so se približali tako starejšim, kot najmlajšim. Vodili so delavnico gubanja veveričkove lutke, na stojnici so predstavljali izdelke vrtca ter šolo Orehek, drugi so se z otroki  preizkušali v zanimivih dejavnostih. Prijazni posamezniki so omogočili izvedbo humanitarne geste in Unicef-ova punčka je prišla v roke šolskih prostovoljcev ter otrok vrtca Orehek. Tako je dobra volja polepšala dan sočloveku. Dogodek je bil zaradi dežnih kapelj prestavljen iz Slovenskega trga v dvorano MOK, kar pa je le vzpodbudilo tkanje medgeneracijskih vezi.

Marjeta Vene