Šesto leto zapored so šestošolci postali skrbniki prvošolcem. Rdeča nit njihovih srečanj je bilo sprejemanje drugačnosti.  Z radovednostjo in pričakovanjem so se srečali pred iztekom koledarskega leta. Izdelali so zvezdico želja in si izrekli dobre  želje. Namesto  Gregorjeve pošte so si podarili obisk. Skupaj so naredili ptičke in simbolično klicali v deželo pomlad. Medsebojno poznavanje se je  okrepilo pri medpredmetnemu pouku LUM in KIZ.  Učiteljica Maja Draksler in knjižničarka Andreja Urbanec sta pripravili poučno in prijetno uro o iliustraciji. Izmenično sta prepletali vedenja o zgodovini ilustracije in učence pripravili za drugi ustvarjalni del. Skupaj so oblikovali knjižne kazalke za bodoče prvošolce. Zaključno srečanje  so imeli kar na prireditvi Orehek ima talent. Izkušnje medgeneracijskih druženj so med njimi okrepila vrednote nenasilja in vzpodbudila občutek lastne vrednosti.

Marjeta Vene